Aktualizacje dla klientów

Na stronie Co nowego? dowiesz się więcej na temat nowych funkcji Workplace i aktualizacji.

Na stronie Co nowego wszyscy domyślni administratorzy mogą zobaczyć nadchodzące funkcje w Workplace, a także najnowsze funkcje dostępne już w Workplace.
Aby uzyskać dostęp do strony Co nowego, otwórz Panel administratora. Następnie wybierz Co nowego.
Czy ta informacja była pomocna?
Supplier Connect, dostępny teraz na platformie Workplace, to portal dla dostawców służący do monitorowania współpracy biznesowej z Facebookiem i zarządzania nią.
Część pracowników Twojej firmy, mająca dostęp do portalu Supplier Connect Facebooka, otrzyma nowe konta w Workplace. Wszyscy użytkownicy Supplier Connect otrzymają e-mail z prośbą o skonfigurowanie konta. Administratorzy systemu Workplace otrzymają e-mail z prośbą o sprawdzenie i zatwierdzenie nowych kont w celu dodania ich do portalu Supplier Connect. E-maile będą wysyłane z adresu notification@fbworkmail.com.
W przypadku dalszych pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt pod adresem suppliers@fb.com.
Czy ta informacja była pomocna?
Odmieniamy aplikację Czat Workplace na iOS, aby nadal zapewniać użytkownikom nowoczesne i zaawansowane mobilne środowisko do pracy. Nasza aplikacja oferuje poprawioną wydajność i produktywność, jednocześnie zajmując mniej miejsca w telefonie. Wprowadzamy też nowe funkcje, takie jak tryb ciemny. Aplikacja będzie udostępniana stopniowo w ciągu kilku miesięcy.
Nowe funkcje
Wprowadzamy nowe funkcje usprawniające aplikację Czat Workplace na iOS.
Nowe funkcje:
 • Tryb ciemny
Aplikacja powstaje niemal od nowa, więc tymczasowo może brakować niektórych rzadziej używanych funkcji, dopóki nie zostaną ukończone. W związku z tym, że chcemy poprawić wydajność i produktywność użytkowników, całkowicie zrezygnowaliśmy z niektórych rzadko używanych funkcji. Poniższa lista zawiera wszystkie funkcje, których tymczasowo brakuje, ale zostaną przywrócone, a także te, które zostały bezpowrotnie usunięte:
Nowość: 9 listopada 2020 r.
Wszystkie brakujące funkcje, które zgodnie z obietnicą miały się pojawić w październiku, zostały przywrócone. Cały czas monitorujemy opinie otrzymywane od klientów, dlatego zachęcamy do dalszego ich przesyłania za pośrednictwem aplikacji – dzięki temu możemy nieustannie udoskonalać działanie nowej aplikacji Czat Workplace na iOS.
Dostępność: aktualnie Dostępność: wycofane
Wyszukiwanie botów
Wysyłanie statycznej lokalizacji
Używanie widoków internetowych botów
Zwiększanie liczby polubień
Używanie szybkich odpowiedzi bota
Wysyłanie oraz niestandardowe emoji polubienia i klawiatura
Używanie menu działań bota
Sklep z naklejkami
Niestandardowe odpowiedzi bota
Reakcja „Kciuk w dół”
Wyświetlanie ikony „Nie przeszkadzać” w skrzynce odbiorczej
Propozycje dotyczące działań związanych z wiadomościami
Ustawianie statusu „Nie przeszkadzać”
Ustawianie pseudonimów
Wyświetlanie wszystkich multimediów udostępnionych na czacie
Ostatnie wyszukiwania
Wysyłanie naklejek
Modyfikowanie ustawień danych
Dodawanie wzmianek @tutaj i @wszyscy
Automatyczne zapisywanie zdjęć w rolce z aparatu
Ankiety
Wyświetlanie oczekujących zaproszeń
Niestandardowe odpowiedzi bota
Karty Osoby i Odkryj
Wyszukiwanie wiadomości
Edytowanie koloru grupy
Wyszukiwanie na czacie
Ustawienia niestandardowych powiadomień
Ustawienie statusu
Edycja zdjęć przesłanych z biblioteki zdjęć
Tworzenie opisów grup
Edytowanie opisów grup
Ulepszone rozmowy wideo (z dźwiękiem)
Edycja zdjęć przesłanych z aparatu
Edytowanie opisu i obrazu czatu grupowego
Ustawianie statusu
Adnotacja do zdjęcia
Ustawianie statusu
Jak mogę się zapisać lub wypisać?
4 listopada rozpoczęliśmy wdrażanie nowej aplikacji Czat Workplace na iOS dla wszystkich klientów. Spodziewamy się, że udostępnienie nowej aplikacji każdemu z nich zajmie około tygodnia.
Aby przywrócić starą wersję aplikacji Czat Workplace, przejdź do posta Czatu Workplace na iOS w sekcji Wczesny dostęp w obszarze Co nowego w Panelu administratora > Zarządzaj wczesnym dostępem > Wybierz Nikt. Użytkownicy nie mogą samodzielnie przywrócić starej wersji, a administratorzy systemu muszą przywrócić całą instancję Workplace.
Użytkownik, któremu udostępniono nową wersję aplikacji, nie będzie mógł już korzystać ze starej.
Otrzymanie nowej aplikacji na iOS lub przywrócenie starej trwa średnio 1 dzień. Po zmianie wersji użytkownicy muszą ponownie uruchomić aplikację dwukrotnie, aby móc korzystać z innej wersji aplikacji. Po pełnym wdrożeniu aplikacji nie będzie trzeba wykonywać żadnych działań. Otrzymasz powiadomienie o tym, że uzyskasz nową wersję aplikacji Czat Workplace na iOS.
Aby przekazać nam opinię, przejdź do ustawień w aplikacji Czat Workplace na iOS i wybierz Prześlij opinię.
Aplikacja na Androida
Obecnie nie ma planów modyfikacji wersji na Androida. Regularnie dodajemy nowe funkcje do aplikacji na Androida – na przykład niedługo wprowadzimy Pokoje Workplace. Jedyną funkcją niedostępną dla użytkowników systemu Android jest tryb ciemny aplikacji.
Czy ta informacja była pomocna?
Zaktualizowana witryna Workplace powstała jako nowe rozwiązanie mające poprawić wydajność i dostępność Workplace. Jak informują nas klienci, są to dla nich priorytetowe kwestie. W rozwiązaniu została uwzględniona zaawansowana infrastruktura Facebooka, która ma pomagać miliardom ludzi na świecie w utrzymywaniu kontaktu.
Dzięki tej aktualizacji możemy w dalszym ciągu pracować nad poprawą skuteczności i dostępności i jednocześnie wprowadzać interesujące funkcje umożliwiające pracownikom kontaktowanie się i współpracę.
Co nowego?
 1. Tryb ciemny: ogranicza świecenie ekranu i jest korzystniejszy dla oczu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia. Przełącz się na tryb ciemny, przechodząc do swojego zdjęcia profilowego w panelu nawigacyjnym po lewej stronie i wybierając kolejno → Ustawienia → Opcje wyświetlania → Tryb ciemny.
 2. Tryb pełnej szerokości: zapewnia lepszy komfort osobom korzystającym z dużego monitora dzięki ograniczeniu pustej przestrzeni.
 3. Wygodniejsze tworzenie postów: zmodernizowaliśmy proces tworzenia postów poprzez pominięcie sekcji „Dodaj do posta”, aby ułatwić pracę, oraz dodanie opcji ułatwionego formatowania tekstu.
 4. Łatwiejszy dostęp: oprócz trybu ciemnego wprowadziliśmy udoskonalone zarządzanie ostrością, łatwiejszą nawigację na klawiaturze i obsługę czytników ekranowych. W Centrum pomocy dowiesz się więcej o wsparciu dotyczącym dostępności Workplace.
 5. Większa szybkość: dzięki innowacyjnym komponentom opracowanym przez Facebooka witryna Workplace jest teraz znacznie szybsza, co ułatwia znalezienie rzeczy potrzebnych do wykonania pracy.
Co się zmieniło?
Aby ułatwić Ci odnalezienie się w nowym interfejsie witryny, oto lista funkcji, które zostały przeniesione lub zmienione:
 1. Statystyki grupy: funkcja została przeniesiona do sekcji Opcje administratora dostępnej z poziomu menu „...” w nagłówku grupy, w trybie pełnoekranowym.
 2. Opcje administratora grup: teraz dostępne w trybie pełnoekranowym z bardziej przejrzystą strukturą informacji i czytelniejszym widokiem.
 3. Domyślne menu Edytora postów w obrębie grup: teraz dostępne są opcje: Dodaj zdjęcie/film, Zamelduj się lub Udostępnij samopoczucie lub zajęcie. Więcej opcji znajdziesz po kliknięciu edytora postów w obszarze Dodaj do posta.
 4. Menu czatu: dokonaliśmy zmian w interfejsie w miejscu dostępnym po kliknięciu przycisku + w czacie. Kolejność możliwych działań uległa zmianie, na przykład opcja utworzenia ankiety jest teraz ostatnią opcją.
 5. Interfejs wydarzeń: Zmodernizowaliśmy interfejs użytkownika wydarzeń: przycisk Zaproś znajduje się teraz w prawym górnym rogu, a nie pod szczegółami wydarzenia, dzięki czemu możesz sprawniej zapraszać współpracowników na imprezy firmowe i działowe.
Czego chwilowo brakuje?
Większość funkcji Workplace, z wyjątkiem niektórych mało wykorzystywanych funkcji, wymienionych w następnej sekcji, będzie dostępna w nowej witrynie do końca października. Zalecamy powrót do klasycznej wersji, aby móc korzystać z funkcji, które są obecnie dodawane do nowej wersji:
 1. Tematy: można je dodawać tylko po opublikowaniu posta, nie zawierają propozycji tematu, i teraz znajdują się w dolnej części posta. Znaczniki tematu nie są widoczne w prawej kolumnie i brakuje ustawień dla administratora umożliwiających włączenie lub wyłączenie funkcji Tematy dla grupy.
 2. Czat: brakuje funkcji nagrania głosowego (dostępność: do grudnia).
 3. Edytor: obsługa postów w wielu językach.
 4. Obsługa trybu ciemnego: niektóre obszary nie obsługują jeszcze w pełni trybu ciemnego. Weryfikujemy każdą stronę, pełna obsługa zostanie udostępniona dla niej przed uruchomieniem.
Aktualizacja statusu: 19 listopada 2020 r.
Śledzimy opinie klientów – począwszy od tych z okresu wcześniejszego dostępu do nowej witryny Workplace. Poniżej przedstawiamy najnowsze ulepszenia oraz zapowiedzi kolejnych nowości.
Ulepszenia witryny
Usunęliśmy kilka drobnych błędów, ale przede wszystkim skupiliśmy się na przywróceniu obsługi nagrań głosowych na czacie internetowym, postów w wielu językach i tematów. Prace nad postami w wielu językach i tematami nadal trwają, i zostaną w pełni przywrócone w grudniu.
Co dalej?
Nadal pracujemy nad dodaniem obsługi nagrań głosowych na czacie internetowym, postów w wielu językach oraz tematów. Są to jednak bardziej złożone funkcje, których wprowadzenie w nowym środowisku wymaga więcej czasu.
Czego nie będzie już w nowej wersji?
 1. Ustaw nick: aby poprawić widoczność infrastruktury witryny Workplace, usuwamy funkcję Ustaw nick, która umożliwia uczestnikom czatu konfigurowanie nicków dla siebie nawzajem. Postanowiliśmy wycofać tę funkcję zarówno w witrynie Workplace, jak i w aplikacji Czat Workplace na iOS.
 2. Ankiety obrazkowe: wycofujemy tę funkcję, ponieważ jest rzadko używana.
Uwaga dotycząca obsługi przeglądarki Internet Explorer 11
Przeglądarka Internet Explorer 11 (IE11) nie jest obecnie dostępna w nowej wersji Workplace, więc każdy, kto korzysta z IE11, pozostanie przy klasycznej wersji.
Od 9 lutego do sierpnia 2021 r. nowa witryna internetowa będzie tymczasowo obsługiwać ograniczoną wersję Workplace w przeglądarce Internet Explorer.
Po sierpniu 2021 r., zgodnie z decyzją firmy Microsoft o zakończeniu wsparcia przeglądarki Internet Explorer, klienci korzystający z Workplace w Internet Explorer będą mieć problemy z wydajnością lub mogą nie być w stanie połączyć się z Workplace.
Planowaliśmy przenieść wszystkich klientów do nowej witryny internetowej do 9 grudnia 2020 r., ale w związku z trwającymi pracami nad zapewnieniem wsparcia dla przeglądarki Internet Explorer przesunęliśmy ten termin na 9 lutego 2021 r.
Podsumowanie funkcji
Co nowego?Co się zmieniłoCo naprawiliśmyDostępność: do grudniaOpcja nie jest już dostępna.
Tryb ciemnyStatystyki grupy – informacjeDołączanie do posta wielu plików lub zdjęćTematyUstaw nick
Szerszy widokOpcje administratora grupBrak przypiętego menu z przyciskiem Rozpocznij dla botów czatuObsługa postów w wielu językachAnkiety ze zdjęciem
Wygodniejsze tworzenie postówDomyślne menu Edytora postów w obrębie grupNowa nazwa automatycznego członkostwa w grupie to teraz: Osoby ze wstępnie zatwierdzonym członkostwem.Funkcja nagrania głosowego na czacie
Łatwiejszy dostępMenu czatuPartnerskie transmisje na żywo w Enterprise
Większa szybkośćInterfejs wydarzeńPomoc przy tworzeniu wydarzeń w sekcji Grupy
Statystyki posta są teraz dostępne w menu kontekstowym w prawym górnym rogu postów
Tworzenie albumów ze zdjęciami w sekcji Grupy
Zaproszenia do grup przez przesłanie pliku CSV
Poprawiona widoczność znaczników czasu w czacie
Integracje plików z usługami Google Drive i Dropbox
Możliwość załączania kilku plików do posta i wyświetlania ich podglądu
Formatowanie postów utworzonych z wykorzystaniem narzędzia Markdown wyświetlanych na pełnym ekranie
Tworzenie i edytowanie napisów w filmach
Integracja pliku z Sharepoint i Onedrive
Wyświetlanie harmonogramów w wydarzeniach
Przesyłanie plików na karcie Pliki w grupie
Funkcja kamery na czacie
Adnotacje pliku
Kalendarz uruchamiania
12 sierpnia – włączony wcześniejszy dostęp (Dostępna jest nowa i klasyczna witryna)
Administratorzy mogą testować nową wersję i włączyć lub wyłączyć ją dla swojej firmy.
26 sierpnia – tylko wyłączony wcześniejszy dostęp (Dostępna jest nowa i klasyczna witryna)
Uruchomienie nowej witryny dla wszystkich klientów. Firmy mogą w dowolnej chwili przełączyć się z powrotem.
Grudzień – stara witryna nie jest już dostępna
Wszystkie brakujące funkcje, w tym tematy i posty w wielu językach, będą dostępne w nowej wersji.
9 lutego – stara witryna nie jest już dostępna
Twoja wersja Workplace zostanie przeniesiona do nowej witryny Workplace, a klasyczna wersja nie będzie już dostępna.
Często zadawane pytania
Jestem administratorem. Jak włączyć i wyłączyć nową witrynę, aby samodzielnie ją wypróbować?
Jako administrator możesz wypróbować nową witrynę, włączając ją tylko na własny użytek. W tym celu kliknij zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu Workplace, a następnie kliknij „Zacznij korzystać z udoskonalonej witryny Workplace”.
Jestem administratorem. Jak włączyć i wyłączyć nową witrynę na potrzeby firmy?
Administrator systemu może zarządzać wczesnym dostępem do udoskonalonej wersji witryny dla całej instancji Workplace za pośrednictwem posta Co nowego w Panelu administratora. Administrator może wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia okresu wcześniejszego dostępu. Domyślną datę zakończenia wczesnego dostępu wyznaczono na 9 lutego 2021 r.
Czy mogę przenieść firmę do nowej wersji witryny przed 9 lutego 2021 r.?
Tak. Aby przenieść swoją instancję Workplace do nowej wersji witryny, zmień datę zakończenia wdrożenia, wybierając kolejno Nowości > Zarządzaj wczesnym dostępem.
Jestem pracownikiem. Jak mogę wrócić do klasycznej witryny, jeżeli nie chcę korzystać ze zaktualizowanej wersji?
Do 9 lutego można wrócić do starej wersji witryny. W tym celu kliknij zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu Workplace, a następnie kliknij Zacznij korzystać z klasycznej witryny Workplace. Po 9 lutego opcja nie będzie już widoczna.
Kiedy brakujące funkcje będą dostępne w nowej wersji?
Wszystkie brakujące funkcje będą dostępne do grudnia, aby umożliwić Ci ich wypróbowanie przed ostatecznym przejściem na nową wersję w dniu 9 lutego. Czy nowa witryna internetowa będzie obsługiwać wszystkie funkcje w przeglądarce Internet Explorer?
Niektóre funkcje, w tym takie nowe funkcje jak tryb ciemny, nie będą obsługiwane w przeglądarce Internet Explorer. Aby uzyskać optymalne działanie, zalecamy korzystanie z jednej z poniższych przeglądarek.
Czy ta informacja była pomocna?