Konfiguracja rozwiązań DKIM i SPF w Workplace.

Poprawne skonfigurowanie rozwiązań DKIM i SPF gwarantuje, że serwery poczty e-mail będą mogły zweryfikować, że jesteś nadawcą wiadomości.
Workplace wymaga, by wszystkie odpowiedzi na wiadomości e-mail były wysyłane w zgodzie ze standardem DKIM (DomainKeys Identified Mail) albo SPF (Sender Policy Framework). To branżowe standardy zabezpieczeń poczty e-mail, które pozwalają zweryfikować dane nadawcy, chroniąc pracowników przed fałszywymi wiadomościami. Wiadomości, które nie przejdą weryfikacji, są często traktowane jako spam.
Aby skonfigurować rozwiązania DKIM i SPF, skontaktuj się ze swoim administratorem IT i podaj mu poniższe informacje:
Konfiguracja rozwiązań DKIM i SPF zależy od serwera poczty e-mail oraz dostawcy DNS domeny. Wymagana jest zgodność albo ze standardem DKIM, albo SPF – nie da się korzystać z obu.
W przypadku pakietu G Suiteskorzystaj z tego przewodnika.
Pamiętaj, że pakiet G Suite domyślnie korzysta z własnej domeny do podpisywania DKIM. Takie domyślne działanie powoduje brak zgodności z DKIM, ponieważ poczta nie jest podpisywana w Twojej domenie, a w domenie zewnętrznej. Przychodzące wiadomości będą odrzucane. Dlatego musisz skonfigurować rozwiązanie DKIM we własnej domenie.
W przypadku pakietu Microsoft Office 365 skorzystaj z tego przewodnika.
Dowiedz się więcej o tych standardach zabezpieczeń.
Uwaga: Jeśli rozwiązania DKIM i SPF nie zostaną poprawnie skonfigurowane, Workplace będzie odrzucać wiadomości wysyłane w ramach działań grupowych, na przykład postów w grupach i odpowiedzi na komentarze. W takim przypadku nadawca otrzyma wiadomość zwrotną z Workplace lub z innej usługi (na przykład Gmail).
Czy ta informacja była pomocna?