Konfiguracja Workplace

Dowiedz się więcej na temat niektórych podstawowych ustawień, aby przygotować Workplace na potrzeby swojej organizacji. Zapoznaj się z naszymi przewodnikami na temat zarządzania kontami pracowników, gdy będzie można zacząć zapraszać współpracowników.

Jeżeli chcesz zapewnić sobie najlepsze warunki korzystania z Workplace, zalecamy używanie najnowszej wersji jednej z poniższych przeglądarek.
Czy ta informacja była pomocna?
Nazwa i logo
Jeśli Twoja firma korzysta z Workplace i jesteś administratorem, możesz dostosować profil społeczności z poziomu Panelu administratora na komputerze, wybierając opcję Ustawienia po lewej stronie. Dostępne możliwości:
 • zmiana nazwy firmy,
 • zmiana logo firmy,
 • ustawienie regulaminu,
 • określenie planu Workplace.
 • Domeny
  Jeśli Twoja firma korzysta z Workplace i jesteś administratorem, możesz dodawać i weryfikować domeny, wybierając opcję Domeny e-mail w Ustawieniach w Panelu administratora. Dowiedz się więcej o weryfikowaniu domeny.
  Grupy
  Możesz dodać lub zmienić zdjęcie w tle grupy. Dowiedz się więcej o grupach w Workplace.
  Czy ta informacja była pomocna?
  Aby zmienić logo firmy:
  1. Kliknij Panel administratora w lewym górnym rogu Workplace.
  2. Kliknij Ustawienia.
  3. Przewiń do Logo firmy i kliknij Zmień.
  4. Wybierz plik.
  5. Edytuj logo, następnie kliknij Zapisz.
  Czy ta informacja była pomocna?
  Obrazy logo w Workplace powinny mieć co najmniej 495 x 234 pikseli. Obraz o podanym wymiarze zmieści się w udostępnionym szablonie logo.
  Obrazy większe niż 495 x 234 pikseli zostaną zmniejszone, tak aby pasowały do szablonu logo.
  Obsługiwane formaty:
   .PNG (z tłem lub bez tła)
   .JPG
  Pamiętaj, że animowane formaty takie jak .GIF nie są obsługiwane i że pliki powinny być zapisane w formacie RGB. Kolory na obrazach logo przesłanych w formacie CMYK mogą różnić się od przedstawionych na podglądzie pierwotnego pliku.
  Czy ta informacja była pomocna?
  Ustawienia języka pozwalają zmienić języki, w jakich wyświetlane są treści w Workplace.
  Aby zmienić ustawienia języka:
  W Aktualnościach kliknij kolejno swoje zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu > Ustawienia > Język i region.
  Tutaj możesz wybrać język w Workplace oraz określić preferencje tłumaczenia aktualności. Zobaczysz następujące opcje:
  • Wyświetlaj usługę Workplace w tym języku: Spowoduje to zmianę języka w Workplace.
  • Język, na który mają być tłumaczone posty: To ustawienie umożliwia zmianę języka, na jaki mają być tłumaczone komentarze i posty napisane w innym języku.
  • Języki, w przypadku których nie chcesz otrzymywać propozycji tłumaczenia: To ustawienie umożliwia określenie języków, dla jakich nie mają być wyświetlane opcje tłumaczenia. W przypadku wszystkich komentarzy i postów napisanych w tych językach opcje tłumaczenia nie będą wyświetlane.
  • Języki, które nie powinny być tłumaczone automatycznie: To ustawienie umożliwia określenie języków, które nie mają być tłumaczone automatycznie. Żadne posty napisane w tych językach nie zostaną automatycznie przetłumaczone.
  • Publikowanie w różnych językach: To ustawienie umożliwia publikowanie zawartości w wielu językach.
  Czy ta informacja była pomocna?
  Włączenie funkcji uwierzytelniania dwuskładnikowego pozwala dodać podwójne uwierzytelnianie w celu dodatkowego zabezpieczenia konta Workplace.
  Po włączeniu uwierzytelniania dwuskładnikowego, nazywanego też uwierzytelnianiem wieloskładnikowym, przy każdej próbie logowania do konta lub aplikacji Workplace z nowego urządzenia konieczne będzie wprowadzenie specjalnego kodu zabezpieczającego. Po wprowadzeniu tego kodu będzie można zapisać urządzenie na koncie, aby przy kolejnym logowaniu z tego urządzenia nie trzeba było powtarzać tego procesu.
  Aby włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe:
  1. Zaloguj się w aplikacji Workplace.
  2. Kliknij zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu Workplace.
  3. Kliknij Ustawienia.
  4. Kliknij opcję Bezpieczeństwo i logowanie.
  5. Przewiń w dół i kliknij Edytuj w sekcji Użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego, a następnie wybierz polecenie Rozpocznij. Może pojawić się prośba o ponowne podanie hasła.
  6. W sekcji Wiadomość tekstowa (SMS) kliknij opcję Dodaj nowy numer telefonu, aby dodać numer telefonu. Zostanie wyświetlona prośba o podanie numeru telefonu, a następnie o potwierdzenie, że należy on do Ciebie, przez wprowadzenie kodu zabezpieczającego wysłanego w wiadomości SMS.
  Pamiętaj, że po skonfigurowaniu preferencji uwierzytelniania dwuskładnikowego konieczne będzie kliknięcie opcji Włącz w celu aktywowania tej funkcji.
  Uwaga: Kody zabezpieczające można także generować za pomocą aplikacji zewnętrznej lub Generatora kodów w aplikacji Workplace.
  Jeśli nie masz już dostępu do wybranej formy uwierzytelniania dwuskładnikowego lub nie możesz się zalogować, skontaktuj się z administratorem Workplace lub wyślij prośbę o ponowne przyznanie dostępu.
  Czy ta informacja była pomocna?