Aplikacje

Aplikacje Czat Workplace są dostępne na urządzeniach z systemami iOS i Android oraz na komputerach PC i Mac. Dowiedz się więcej o pobieraniu i aktualizowaniu aplikacji Czat Workplace.

Czat Workplace to aplikacja na komputery PC i Mac umożliwiająca rozmawianie na czacie ze współpracownikami.
Aplikacja Czat Workplace:
 • Umożliwia otrzymywanie powiadomień bezpośrednio do aplikacji
 • Obsługuje rozmowy głosowe i wideorozmowy
 • Umożliwia udostępnianie ekranu
 • Ułatwia wyświetlanie najnowszych powiadomień z grup
 • Obsługuje czat indywidualny i czat grupowy
Pobieranie aplikacji Czat Workplace
Możesz pobrać aplikację Czat Workplace na swój komputer stacjonarny:
Obsługiwane systemy operacyjne: 32-bitowe systemy Windows i 64-bitowe systemy Windows z systemem Windows 8 i nowszymi oraz macOS 10.9 (Mavericks) i nowsze. Starsze wersje systemów operacyjnych macOS nie są obsługiwane.
Uwaga: Czat Workplace nie wymaga uprawnień administratora, więc każdy powinien mieć możliwość zainstalowania tej aplikacji, pod warunkiem, że nie została ona zablokowana przez administratora systemu.
Czy ta informacja była pomocna?
Kiedy aktualizacja stanie się dostępna, zostanie automatycznie pobrana w tle. Kiedy aktualizacja będzie gotowa do zainstalowania, w górnej części aplikacji pojawi się zielony baner. Kliknięcie zielonego banera spowoduje zamknięcie aplikacji, zainstalowanie aktualizacji i ponowne otwarcie aplikacji. Jeżeli wolisz samodzielnie sprawdzić aktualizacje, wybierz z menu głównego aktualizacji opcję Sprawdź aktualizacje.
Czy ta informacja była pomocna?
Zmieniamy i upraszczamy aplikację Czat Workplace na iOS, aby poprawić wydajność i przystępność, jednocześnie zmniejszając ilość miejsca zajmowanego w pamięci telefonu.
Jeśli masz już pobraną aplikację Czat Workplace na iOS, otrzymasz powiadomienie o automatycznym przeniesieniu do nowej aplikacji. Jako pierwsi dostęp do nowej aplikacji uzyskają użytkownicy Workplace Standard i Workplace Essential, a w kolejnych miesiącach użytkownicy pozostałych pakietów.
Wprowadzenie usprawnień zajmie kilka miesięcy, więc w międzyczasie może brakować niektórych funkcji, ale będą one stopniowo przywracane. W związku z tym, że chcemy poprawić wydajność i produktywność użytkowników, całkowicie zrezygnowaliśmy z niektórych funkcji.
Funkcje, które nie zostaną przywrócone:
 • Karta Osoby
 • Karta Odkrywanie
 • Filtry zdjęć
 • Biblioteka naklejek
 • Ustawianie przypomnienia
 • Pseudonimy
 • Wysyłanie niestandardowych emoji polubienia
 • Reagowanie przy użyciu emoji „Kciuk w dół”
Czy ta informacja była pomocna?
Odmieniamy aplikację Czat Workplace na iOS, aby nadal zapewniać użytkownikom nowoczesne i zaawansowane mobilne środowisko do pracy. Nasza aplikacja oferuje poprawioną wydajność i produktywność, jednocześnie zajmując mniej miejsca w telefonie. Ponadto wprowadzamy nowe funkcje, takie jak tryb ciemny i pełna obsługa naszego nowego produktu wideo, jakim są Pokoje Workplace. Aplikacja będzie udostępniana stopniowo w ciągu kilku miesięcy.
Nowe funkcje
Wprowadzamy nowe funkcje usprawniające aplikację Czat Workplace na iOS.
Nowe funkcje:
 • Tryb ciemny
 • Pełne wsparcie Pokoi Workplace z połączeniami wideo do 50 osób
Aplikacja powstaje niemal od nowa, więc tymczasowo może brakować niektórych rzadziej używanych funkcji, dopóki nie zostaną ukończone. W związku z tym, że chcemy poprawić wydajność i produktywność użytkowników, całkowicie zrezygnowaliśmy z niektórych rzadko używanych funkcji. Poniższa lista zawiera wszystkie funkcje, których tymczasowo brakuje, ale zostaną przywrócone, a także te, które zostały bezpowrotnie usunięte:
Nowość: 28 września 2020 r.
Śledzimy opinie klientów – począwszy od tych z okresu wcześniejszego dostępu do aplikacji czatu w iOS. Poniżej przedstawiamy najnowsze ulepszenia aplikacji oraz zapowiedzi kolejnych nowości.
Najnowsze ulepszenia: Niezawodność połączeń wideo i głosowych jest naszym największym priorytetem. Rozwiązaliśmy problemy z rozłączaniem połączeń wideo i poprawiliśmy jakość dźwięku. Edycja zdjęć przesłanych z aparatu będzie możliwa w kolejnym wydaniu aplikacji.
Ulepszenia dostępne już wkrótce: Nadal zamierzamy pracować nad niezawodnością połączeń wideo i głosowych.
Dostępność: aktualnie Dostępność: do październikaDostępność: wycofane
Wyszukiwanie botów
Edytowanie opisu i obrazu czatu grupowego
Wysyłanie statycznej lokalizacji
Używanie widoków internetowych bota
Ustawianie statusu
Zwiększanie liczby polubień
Używanie szybkich odpowiedzi bota
Przycinanie zdjęć
Wysyłanie oraz niestandardowe emoji polubienia i klawiatura
Używanie menu działań bota
Sklep z naklejkami
Niestandardowe odpowiedzi bota
Reakcja „Kciuk w dół”
Wyświetlanie ikony „Nie przeszkadzać” w skrzynce odbiorczej
Propozycje dotyczące działań związanych z wiadomościami
Ustawianie statusu „Nie przeszkadzać”
Ustawianie pseudonimów
Wyświetlanie wszystkich multimediów udostępnionych na czacie
Ostatnie wyszukiwania
Wysyłanie naklejek
Modyfikowanie ustawień danych
Dodawanie wzmianek @tutaj i @wszyscy
Automatyczne zapisywanie zdjęć w rolce z aparatu
Ankiety
Wyświetlanie oczekujących zaproszeń
Zapisywanie wiadomości
Karty Osoby i Odkryj
Wyszukiwanie wiadomości
Edytowanie koloru grupy
Wyszukiwanie na czacie
Ustawienia niestandardowych powiadomień
Ustawienie statusu
Edycja zdjęć przesłanych z biblioteki zdjęć
Tworzenie opisów grup
Edytowanie opisów grup
Ulepszone rozmowy wideo (z dźwiękiem)
Edycja zdjęć przesłanych z aparatu
Uwaga: te funkcje są nadal dostępne w przeglądarce i na innych platformach, ale tymczasowo niedostępne na iOS.
Jak mogę się zapisać lub wypisać?
Jeśli chcesz dołączyć do naszego programu wczesnego dostępu, przejdź do posta Czatu Workplace na iOS w sekcji Wczesny dostęp w obszarze Co nowego w Panelu administratora > Zarządzaj wczesnym dostępem > Określ, czy chcesz zapisać tylko administratorów systemu w swojej instancji Workplace czy całą instancję Workplace.
Aby przywrócić starą wersję aplikacji Czat Workplace, przejdź do posta Czatu Workplace na iOS w sekcji Wczesny dostęp w obszarze Co nowego w Panelu administratora > Zarządzaj wczesnym dostępem > Wybierz Nikt. Użytkownicy nie mogą samodzielnie przywrócić starej wersji, a administratorzy systemu muszą przywrócić całą instancję Workplace.
Otrzymanie nowej aplikacji na iOS lub przywrócenie starej trwa średnio 1 dzień. Po zmianie wersji użytkownicy muszą ponownie uruchomić aplikację dwukrotnie, aby móc korzystać z innej wersji aplikacji. Po pełnym wdrożeniu aplikacji nie będzie trzeba wykonywać żadnych działań. Otrzymasz powiadomienie o tym, że uzyskasz nową wersję aplikacji Czat Workplace na iOS.
Aby przekazać nam opinię, przejdź do ustawień w aplikacji Czat Workplace na iOS i wybierz Prześlij opinię.
Aplikacja na Androida
Obecnie nie ma planów modyfikacji wersji na Androida. Regularnie dodajemy nowe funkcje do aplikacji na Androida – na przykład niedługo wprowadzimy Pokoje Workplace. Jedyną funkcją niedostępną dla użytkowników systemu Android jest tryb ciemny aplikacji.
Czy ta informacja była pomocna?
Czat Workplace w wersji beta jest dostępny dla organizacji, które dołączyły do naszego programu wczesnego dostępu.
Nowa aplikacja komputerowa Czat Workplace pomaga utrzymywać kontakt z zespołem. Obsługuje wiadomości, czat wideo i audio oraz udostępnianie ekranu.
Funkcje
Nowe funkcje w aplikacji komputerowej Czat Workplace obejmują tryb ciemny i kompaktowy widok skrzynki odbiorczej. Niektóre funkcje mogą nie być dostępne w nowej wersji aplikacji. Należą do nich:
 • Ikona powiadomień o postach
 • Zapisane wiadomości, przypięte wiadomości i przypomnienia o wiadomościach
 • Wysyłanie zdjęcia z aparatu komputera
 • Edytowanie przypiętych czatów
 • Lista wszystkich plików udostępnionych w wątku
 • Filtrowanie skrzynki odbiorczej (np. nieprzeczytane/ukryte na stałe)
 • Ukrywanie wątku na stałe
 • Ogólnofirmowe funkcje umieszczone na czarnej liście
 • Wyświetlanie informacji z profilu użytkownika (np. adres e-mail, dział)
 • Instalator MSI Enterprise do instalowania na urządzeniach
 • Część wyświetlanego tekstu może być dostępna tylko w języku angielskim

Jak używać aplikacji
Aby móc korzystać z nowej aplikacji komputerowej, organizacja musi przystąpić do naszego programu wczesnego dostępu. Aby zapisać organizację, skontaktuj się ze swoim kontaktem ze strony Workplace.
Po dołączeniu do programu administratorzy będą mogli udostępnić aplikację organizacji z poziomu sekcji Co nowego w Panelu administratora. Po przystąpieniu do programu użytkownicy mogą pobrać aplikację z menu pomocy w lewym dolnym rogu Workplace. W przypadku użytkowników poprzedniej wersji aplikacji komputerowej po ponownym uruchomieniu aplikacji zostanie automatycznie przeprowadzona aktualizacja do nowej wersji.
Administratorzy mogą również usunąć swoją firmę z naszego programu wczesnego dostępu. Wówczas zostanie przywrócona poprzednia wersja aplikacji dla wszystkich użytkowników.
Uwaga: Jeżeli coś nie działa zgodnie z oczekiwaniami, kliknij kolejno > Zgłoś problem.
Czy ta informacja była pomocna?
If you have received a notice saying that your Workplace requires a Desktop App update, it's because you're a System Admin of your Workplace and your version of the Workplace Desktop App on Windows is no longer auto-updating.
We have fixed this issue in v1.0.76, but all older versions of the desktop app must be updated manually.
There are two ways you can update:
 • Manual App Update: On February 24, 2020, all impacted users will receive a banner notice to download the new desktop app. You can download now here: https://work.workplace.com/work/chat/download.
 • MSI: You can also use the Microsoft Installer Package (MSI) to update the desktop app on behalf of your users. This new version allows admins to force the app to update on next user login. Workplace admins can download the Workplace Chat MSI package by going to the Integrations tab in Admin Panel or you can find it here: https://work.workplace.com/work/chat/download/msi.
Czy ta informacja była pomocna?