Dlaczego witryna Workplace jest aktualizowana?

Zaktualizowana witryna Workplace powstała jako nowe rozwiązanie mające poprawić wydajność i dostępność Workplace. Jak informują nas klienci, są to dla nich priorytetowe kwestie. W rozwiązaniu została uwzględniona zaawansowana infrastruktura Facebooka, która ma pomagać miliardom ludzi na świecie w utrzymywaniu kontaktu.
Dzięki tej aktualizacji możemy w dalszym ciągu pracować nad poprawą skuteczności i dostępności i jednocześnie wprowadzać interesujące funkcje umożliwiające pracownikom kontaktowanie się i współpracę.
Co nowego?
 1. Tryb ciemny: ogranicza świecenie ekranu i jest korzystniejszy dla oczu, zwłaszcza w warunkach słabego oświetlenia. Przełącz się na tryb ciemny, przechodząc do swojego zdjęcia profilowego w panelu nawigacyjnym po lewej stronie i wybierając kolejno → Ustawienia → Opcje wyświetlania → Tryb ciemny.
 2. Tryb pełnej szerokości: zapewnia lepszy komfort osobom korzystającym z dużego monitora dzięki ograniczeniu pustej przestrzeni.
 3. Wygodniejsze tworzenie postów: zmodernizowaliśmy proces tworzenia postów poprzez pominięcie sekcji „Dodaj do posta”, aby ułatwić pracę, oraz dodanie opcji ułatwionego formatowania tekstu.
 4. Łatwiejszy dostęp: oprócz trybu ciemnego wprowadziliśmy udoskonalone zarządzanie ostrością, łatwiejszą nawigację na klawiaturze i obsługę czytników ekranowych. W Centrum pomocy dowiesz się więcej o wsparciu dotyczącym dostępności Workplace.
 5. Większa szybkość: dzięki innowacyjnym komponentom opracowanym przez Facebooka witryna Workplace jest teraz znacznie szybsza, co ułatwia znalezienie rzeczy potrzebnych do wykonania pracy.
Co się zmieniło?
Aby ułatwić Ci odnalezienie się w nowym interfejsie witryny, oto lista funkcji, które zostały przeniesione lub zmienione:
 1. Statystyki grupy: funkcja została przeniesiona do sekcji Opcje administratora dostępnej z poziomu menu „...” w nagłówku grupy, w trybie pełnoekranowym.
 2. Opcje administratora grup: teraz dostępne w trybie pełnoekranowym z bardziej przejrzystą strukturą informacji i czytelniejszym widokiem.
 3. Domyślne menu Edytora postów w obrębie grup: teraz dostępne są opcje: Dodaj zdjęcie/film, Zamelduj się lub Udostępnij samopoczucie lub zajęcie. Więcej opcji znajdziesz po kliknięciu edytora postów w obszarze Dodaj do posta.
 4. Menu czatu: dokonaliśmy zmian w interfejsie w miejscu dostępnym po kliknięciu przycisku + w czacie. Kolejność możliwych działań uległa zmianie, na przykład opcja utworzenia ankiety jest teraz ostatnią opcją.
 5. Interfejs wydarzeń: Zmodernizowaliśmy interfejs użytkownika wydarzeń: przycisk Zaproś znajduje się teraz w prawym górnym rogu, a nie pod szczegółami wydarzenia, dzięki czemu możesz sprawniej zapraszać współpracowników na imprezy firmowe i działowe.
Czego chwilowo brakuje?
Większość funkcji Workplace, z wyjątkiem niektórych mało wykorzystywanych funkcji, wymienionych w następnej sekcji, będzie dostępna w nowej witrynie do końca października. Zalecamy powrót do klasycznej wersji, aby móc korzystać z funkcji, które są obecnie dodawane do nowej wersji:
 1. Tematy: można je dodawać tylko po opublikowaniu posta, nie zawierają propozycji tematu, i teraz znajdują się w dolnej części posta. Znaczniki tematu nie są widoczne w prawej kolumnie i brakuje ustawień dla administratora umożliwiających włączenie lub wyłączenie funkcji Tematy dla grupy.
 2. Czat: brakuje funkcji nagrania głosowego (dostępność: do grudnia).
 3. Edytor: obsługa postów w wielu językach.
 4. Obsługa trybu ciemnego: niektóre obszary nie obsługują jeszcze w pełni trybu ciemnego. Weryfikujemy każdą stronę, pełna obsługa zostanie udostępniona dla niej przed uruchomieniem.
Aktualizacja statusu: 12 października 2020 r.
Śledzimy opinie klientów – począwszy od tych z okresu wcześniejszego dostępu do nowej witryny Workplace. Poniżej przedstawiamy najnowsze ulepszenia oraz zapowiedzi kolejnych nowości.
Ulepszenia witryny
W ostatnich dwóch tygodniach naprawiliśmy adnotacje do plików i wprowadziliśmy obsługę kamery na czacie internetowym. Usprawniliśmy także wpisywanie tekstu japońskiego/koreańskiego w edytorze postów i karuzelach czatbota.
Co dalej?
Nadal pracujemy nad dodaniem obsługi nagrań głosowych na czacie internetowym, postów w wielu językach oraz tematów. Są to jednak bardziej złożone funkcje, których wprowadzenie w nowym środowisku wymaga więcej czasu.
Czego nie będzie już w nowej wersji?
 1. Ustaw nick: aby poprawić widoczność infrastruktury witryny Workplace, usuwamy funkcję Ustaw nick, która umożliwia uczestnikom czatu konfigurowanie nicków dla siebie nawzajem. Postanowiliśmy wycofać tę funkcję zarówno w witrynie Workplace, jak i w aplikacji Czat Workplace na iOS.
 2. Ankiety obrazkowe: wycofujemy tę funkcję, ponieważ jest rzadko używana.
Uwaga dotycząca obsługi przeglądarki Internet Explorer 11
Przeglądarka Internet Explorer 11 (IE11) nie jest obecnie dostępna w nowej wersji Workplace, więc każdy, kto korzysta z IE11, pozostanie przy klasycznej wersji. Wiemy, że niektórzy klienci korzystają z IE11 i może być im trudno zaktualizować lub zmienić przeglądarkę. Dlatego będziemy współpracować z klientami nad długoterminowym planem i informować ich o postępach na bieżąco.
Podsumowanie funkcji
Co nowego?Co się zmieniłoCo naprawiliśmyDostępność: do październikaOpcja nie jest już dostępna.
Tryb ciemnyStatystyki grupy – informacjeDołączanie do posta wielu plików lub zdjęćTematyUstaw nick
Szerszy widokOpcje administratora grupBrak przypiętego menu z przyciskiem Rozpocznij dla botów czatuFunkcja nagrania głosowego na czacieAnkiety ze zdjęciem
Wygodniejsze tworzenie postówDomyślne menu Edytora postów w obrębie grupNowa nazwa automatycznego członkostwa w grupie to teraz: Osoby ze wstępnie zatwierdzonym członkostwem.Pełna obsługa trybu ciemnego
Łatwiejszy dostępMenu czatuPartnerskie transmisje na żywo w EnterpriseDostępność: do grudnia
Większa szybkośćInterfejs wydarzeńPomoc przy tworzeniu wydarzeń w sekcji GrupyAdnotacje pliku
Statystyki posta są teraz dostępne w menu kontekstowym w prawym górnym rogu postówObsługa postów w wielu językach
Tworzenie albumów ze zdjęciami w sekcji Grupy
Zaproszenia do grup przez przesłanie pliku CSV
Poprawiona widoczność znaczników czasu w czacie
Integracje plików z usługami Google Drive i Dropbox
Możliwość załączania kilku plików do posta i wyświetlania ich podglądu
Formatowanie postów utworzonych z wykorzystaniem narzędzia Markdown wyświetlanych na pełnym ekranie
Tworzenie i edytowanie napisów w filmach
Integracja pliku z Sharepoint i Onedrive
Wyświetlanie harmonogramów w wydarzeniach
Przesyłanie plików na karcie Pliki w grupie
Funkcja kamery na czacie
Adnotacje pliku
Kalendarz uruchamiania
12 sierpnia – włączony wcześniejszy dostęp (Dostępna jest nowa i klasyczna witryna)
Administratorzy mogą testować nową wersję i włączyć lub wyłączyć ją dla swojej firmy.
26 sierpnia – tylko wyłączony wcześniejszy dostęp (Dostępna jest nowa i klasyczna witryna)
Uruchomienie nowej witryny dla wszystkich klientów. Firmy mogą w dowolnej chwili przełączyć się z powrotem.
Październik – brakujące funkcje dostępne w nowej wersji (Dostępna jest nowa i klasyczna witryna)
Większość funkcji Workplace, z wyjątkiem niektórych rzadko używanych funkcji, będzie dostępna w nowej wersji do końca października.
9 grudnia – stara witryna nie jest już dostępna
Twoja wersja Workplace zostanie przeniesiona do nowej witryny Workplace, a klasyczna wersja nie będzie już dostępna. Uwaga: Użytkownicy przeglądarki Internet Explorer 11 będą mogli dalej korzystać ze starej wersji.
Często zadawane pytania
Jestem administratorem. Jak włączyć i wyłączyć nową witrynę, aby samodzielnie ją wypróbować?
Jako administrator możesz wypróbować nową witrynę, włączając ją tylko na własny użytek. W tym celu kliknij zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu Workplace, a następnie kliknij „Zacznij korzystać z udoskonalonej witryny Workplace”.
Jestem administratorem. Jak włączyć i wyłączyć nową witrynę na potrzeby firmy?
Od 12 sierpnia do 9 grudnia administratorzy systemu mogą włączać i wyłączać zaktualizowaną witrynę dla całej instancji Workplace na stronie „Co nowego?” w Panelu administratora. Administrator może wybrać datę rozpoczęcia i zakończenia okresu wcześniejszego dostępu. Domyślnie wszystkie firmy otrzymały dostęp do nowej wersji z dniem 26 sierpnia, ale datę rozpoczęcia można przesunąć na 9 grudnia i w ten sposób opóźnić włączenie nowej wersji.
Jestem pracownikiem. Jak mogę wrócić do klasycznej witryny, jeżeli nie chcę korzystać ze zaktualizowanej wersji?
Do 9 grudnia można wrócić do starej wersji witryny. W tym celu kliknij zdjęcie profilowe w lewym dolnym rogu Workplace, a następnie kliknij Zacznij korzystać z klasycznej witryny Workplace. Po 9 grudnia opcja nie będzie już widoczna.
Kiedy brakujące funkcje będą dostępne w nowej wersji?
Wszystkie brakujące funkcje będą dostępne do października, aby umożliwić Ci ich wypróbowanie przed ostatecznym przejściem na nową wersję w dniu 9 grudnia.
Kiedy nowa wersja zostanie udostępniona wszystkim użytkownikom?
9 grudnia Twoja wersja Workplace zostanie przeniesiona do nowej witryny Workplace, a klasyczna wersja witryny Workplace nie będzie już dostępna. Natomiast użytkownicy Internet Explorer 11 będą mogli nadal korzystać z klasycznej wersji.
Czy ta informacja była pomocna?