Wysyłanie poczty elektronicznej

Dowiedz się, co możesz zrobić, żeby zyskać pewność, że e-maile z Workplace dotrą bezpiecznie do skrzynek odbiorczych. Odwiedź Centrum zasobów dla klientów, aby uzyskać więcej informacji o wysyłaniu poczty elektronicznej.

Domeny e-mail
Domeną nadawcy e-maili wysyłanych przez Workplace jest domena fbworkmail.com .
Administrator poczty e-mail musi dodać domenę fbworkmail.com jako bezpiecznego nadawcę w systemie poczty e-mail. W przeciwnym razie użytkownicy w organizacji nie będą mogli otrzymywać wiadomości z zaproszeniami do odbioru kont, co uniemożliwi im dołączenie do społeczności Workplace.
Serwery e-mail
Administrator poczty e-mail musi dodać poniższe adresy IP źródłowych serwerów e-mail, aby system pocztowy organizacji nie odrzucał e-maili wysyłanych przez Workplace.
66.220.144.128/25 (66.220.144.128 - 66.220.144.254)
66.220.155.128/25 (66.220.155.128 - 66.220.155.254)
69.171.232.128/25 (69.171.232.128 - 69.171.232.254)
69.63.178.128/25 (69.63.178.128 - 69.63.178.254)
69.63.184.0/25 (69.63.184.0 - 69.63.184.126)
Weryfikacja źródła e-maili
Aby dowieść, że e-maile wysyłane z domeny fbworkmail.com tak naprawdę pochodzą z Facebooka, Workplace korzysta ze standardowej technologii branżowej DomainKeys Identified Mail (DKIM).
Administrator poczty e-mail powinien skonfigurować w systemie pocztowym weryfikację rekordów DKIM wszystkich e-maili wysyłanych przez Workplace. Pozwoli to zablokować e-maile podszywające się pod innego nadawcę.
Czy ta informacja była pomocna?
Artykuł jest przeznaczony dla użytkowników Workplace Essential i Workplace Advanced.
Aby e-maile z Workplace nie trafiały do folderu Mało istotne w programie Microsoft Outlook, użyj polecenia cmdlet środowiska PowerShell w usłudze Exchange Online i utwórz dwie reguły transportu poczty:
> New-TransportRule -Name "E-maile z Workplace (pomijanie) – Priorytetowa skrzynka odbiorcza" -SenderDomainIs "fbworkmail.com" -SetHeaderName "X-MS-Exchange-Organization-BypassFocusedInbox" -SetHeaderValue "true" -Comments "E-maile z Workplace będą kierowane do Skrzynki odbiorczej lub Priorytetowej skrzynki odbiorczej, nie do folderu Mało istotne ani Inne w Exchange Online"
> New-TransportRule -Name "E-maile z Workplace (pomijanie) – Mało istotne" -SenderDomainIs "fbworkmail.com" -SetHeaderName "X-MS-Exchange-Organization-BypassClutter" -SetHeaderValue "true" -Comments "E-maile z Workplace będą kierowane do Skrzynki odbiorczej lub Priorytetowej skrzynki odbiorczej, nie do folderu Inne w Exchange Online"
Czy ta informacja była pomocna?
Artykuł jest przeznaczony dla użytkowników Workplace Essential i Workplace Advanced.
Przy użyciu polecenia cmdlet Set-MailboxJunkEmailConfiguration możesz dodać domenę e-mail Workplace do białej listy w Microsoft Exchange.
Czy ta informacja była pomocna?
Artykuł jest przeznaczony dla użytkowników Workplace Essential i Workplace Advanced.
Nawet jeśli system poczty e-mail (host) akceptuje wiadomości z Workplace, programy klienckie takie jak Microsoft Outlook mogą oznaczać te wiadomości jako spam lub wiadomości-śmieci. Aby znaleźć taką wiadomość, użytkownik musiałby sprawdzić folder spamu. Dlatego administrator powinien w miarę możliwości zadbać o to, aby domena fbworkmail.com została dodana do listy bezpiecznych nadawców na klientach poczty e-mail.
Zalecamy zwrócenie się do administratora z prośbą o pomoc w dodaniu domeny fbworkmail.com do listy bezpiecznych nadawców na kliencie poczty e-mail w organizacji.
Czy ta informacja była pomocna?
Na czym polega dodawanie domeny do białej listy
Dodając w Workplace domenę adresu e-mail do białej listy, potwierdzasz, że masz dostęp do adresu e-mail, z którego chcesz korzystać, i zezwalasz innym osobom o tej samej domenie adresu e-mail na dołączanie do Twojej społeczności Workplace. Osoby o tej samej domenie adresu e-mail nie muszą dołączyć do tej samej społeczności Workplace. Mogą dołączyć do innych społeczności lub zakładać nowe z tą samą domeną. Możliwość ta przydaje się, gdy nie jesteś właścicielem całej domeny.
Możesz też dołączyć do wielu społeczności Workplace z tą samą domeną adresu e-mail. Nie ma ograniczenia liczby społeczności, które mogą należeć do jednej domeny adresu e-mail lub firmy.
Czy ta informacja była pomocna?
Poprawne skonfigurowanie rozwiązań DKIM i SPF gwarantuje, że serwery poczty e-mail będą mogły zweryfikować, że jesteś nadawcą wiadomości.
Workplace wymaga, by wszystkie odpowiedzi na wiadomości e-mail były wysyłane w zgodzie ze standardem DKIM (DomainKeys Identified Mail) albo SPF (Sender Policy Framework). To branżowe standardy zabezpieczeń poczty e-mail, które pozwalają zweryfikować dane nadawcy, chroniąc pracowników przed fałszywymi wiadomościami. Wiadomości, które nie przejdą weryfikacji, są często traktowane jako spam.
Aby skonfigurować rozwiązania DKIM i SPF, skontaktuj się ze swoim administratorem IT i podaj mu poniższe informacje:
Konfiguracja rozwiązań DKIM i SPF zależy od serwera poczty e-mail oraz dostawcy DNS domeny. Wymagana jest zgodność albo ze standardem DKIM, albo SPF – nie da się korzystać z obu.
W przypadku pakietu G Suiteskorzystaj z tego przewodnika.
Pamiętaj, że pakiet G Suite domyślnie korzysta z własnej domeny do podpisywania DKIM. Takie domyślne działanie powoduje brak zgodności z DKIM, ponieważ poczta nie jest podpisywana w Twojej domenie, a w domenie zewnętrznej. Przychodzące wiadomości będą odrzucane. Dlatego musisz skonfigurować rozwiązanie DKIM we własnej domenie.
W przypadku pakietu Microsoft Office 365 skorzystaj z tego przewodnika.
Dowiedz się więcej o tych standardach zabezpieczeń.
Uwaga: Jeśli rozwiązania DKIM i SPF nie zostaną poprawnie skonfigurowane, Workplace będzie odrzucać wiadomości wysyłane w ramach działań grupowych, na przykład postów w grupach i odpowiedzi na komentarze. W takim przypadku nadawca otrzyma wiadomość zwrotną z Workplace lub z innej usługi (na przykład Gmail).
Czy ta informacja była pomocna?