Weryfikacja domeny

Weryfikacja domeny e-mail daje pewność, że właściwa osoba zostaje początkowym administratorem systemu w obrębie Twojej społeczności. W ten sposób jest nam też łatwiej rozpoznać osoby należące do Twojej organizacji, kiedy po raz pierwszy zarejestrują konto Workplace. Dowiedz się więcej w Centrum zasobów dla klientów.

Zarządzanie domeną
Weryfikujemy domenę e-mail, aby zyskać pewność, że osoba, której przyznano dostęp administratora systemu, jest tą właściwą osobą. Administratorzy systemu mają możliwość administrowania i zarządzania swoją społecznością.
Jeśli masz problemy z weryfikacją domeny e-mail, skontaktuj się z osobą z działu IT, która prawdopodobnie będzie mogła przeprowadzić weryfikację domeny.
Czy ta informacja była pomocna?
Aby dodać i zweryfikować domenę e-mail, należy przejść do panelu administratora.
Aby dodać domenę e-mail:
 1. Kliknij Panel administratora.
 2. Kliknij Ustawienia.
 3. Wybierz kartę Domeny e-mail.
 4. W obszarze Dodaj domenę do listy zatwierdzonych lub zweryfikuj ją wpisz nazwę domeny i wybierz Dodaj domenę.
Uwaga: Jeśli wyświetli się komunikat o błędzie informujący, że domena jest zajęta, może to oznaczać, że proponowana domena jest już używana przez inną firmę, lub że próbujesz dodać domenę publiczną. Jeśli uważasz, że to pomyłka i możesz udowodnić, że domena należy do Ciebie, skontaktuj się z zespołem pomocy.
Aby zweryfikować domenę e-mail, możesz użyć jednej z trzech metod do wyboru, które pojawią się po kliknięciu przycisku Weryfikacja obok nazwy domeny e-mail.
Weryfikacja e-mail:
 1. Kliknij Wyślij e-mail.
 2. Wybierz adres e-mail, na który chcesz otrzymać wiadomość e-mail z potwierdzeniem.
 3. Wybierz administracyjny adres e-mail, na który zostanie wysłany kod weryfikacyjny, np.: admin@, administrator@, postmaster@, webmaster@, hostmaster@.
 4. Postępuj zgodnie z instrukcjami w e-mailu.
Przesyłanie plików HTML:
 1. Wybierz Prześlij plik HTML.
 2. Wybierz Prześlij plik HTML, aby dodać do witryny plik HTML W tym celu potrzebujesz uprawnień administratora umożliwiających dostęp do głównego folderu witryny. Weryfikacja domeny nastąpi niezwłocznie.
Dodawanie wpisu DNS TXT:
 1. Kliknij Zaktualizuj rekord DNS.
 2. Tutaj wymagana jest możliwość zalogowania się do portalu dostawcy nazwy domeny. Może to potrwać do 72 godzin.
Pamiętaj, że poszczególne etapy każdej usługi mogą się różnić. Jeśli potrzebujesz dodatkowej pomocy, skontaktuj się z zespołem pomocy hosta domeny lub zapoznaj się z jego dokumentacją.
Uwaga: Jeśli masz problem z użyciem jednej z metod, skontaktuj się z zespołem pomocy w celu uzyskania dalszego wsparcia. Jeśli nie masz dostępu do witryny lub hosta DNS, skontaktuj się z działem IT swojej firmy.
Czy ta informacja była pomocna?
Aby zweryfikować domenę za pomocą wpisu DNS TXT w Workplace, wykonaj poniższe działania. Potem postępuj zgodnie z instrukcjami dostarczonymi przez rejestratora. Twój rejestrator zwykle ma własny zestaw instrukcji dotyczących weryfikacji domeny przy użyciu wpisu DNS TXT. Jeśli nie możesz znaleźć tych instrukcji, skontaktuj się z działem pomocy technicznej rejestratora lub przejdź do Centrum pomocy rejestratora.
Poniżej podajemy listę najczęściej używanych domen z linkami do ich centrów pomocy technicznej i instrukcjami, jak zweryfikować domenę przy użyciu wpisu DNS TXT dla każdego rejestratora. Pamiętaj, że usługa Workplace nie jest powiązana z tymi witrynami, więc nie możemy oferować instrukcji.
Wpis TXT DNS – przewodnik Centrum pomocy lub strona Skontaktuj się z nami
NameCheapPrzewodnikPomoc
BluehostPrzewodnikKontakt
HostgatorPrzewodnikPomoc
GoDaddyPrzewodnikKontakt
HoverPrzewodnikKontakt
GandiPrzewodnikKontakt
DreamHostPrzewodnikPomoc
Name.comPrzewodnikPodstawowe informacje
1 and 1PrzewodnikKontakt
Network SolutionsPrzewodnikKontakt
101domainPrzewodnikPomoc
EnCircaPrzewodnikKontakt
Register.comNie znalezionoPomoc
dynadotPrzewodnikCzęsto zadawane pytania
iPagePrzewodnikPomoc
internetbsNie znalezionoKontakt
eNomPrzewodnikCentrum pomocy
webairNie znalezionoKontakt
hosting24Nie znalezionoKontakt
EuroDNSPrzewodnikPomoc
NominetNie znalezionoKontakt
123-RegPrzewodnikPomoc
Google DomainsPrzewodnikPomoc
InMotionHostPrzewodnikPomoc
LogicBoxesPrzewodnikKontakt
Czy ta informacja była pomocna?
Artykuł jest przeznaczony tylko dla administratorów Workplace Essential i Workplace Advanced. Możesz zweryfikować swoją domenę tylko po zalogowaniu się do Workplace z komputera.
Aby zweryfikować swoją domenę przy użyciu pliku HTML:
 1. Kliknij Panel administratora po lewej stronie Workplace.
 2. Kliknij kolejno Ustawienia > Zweryfikowane domeny e-mail.
 3. W obszarze Dodaj nową domenę wprowadź swoją domenę.
 4. Kliknij Dodaj domenę.
 5. Kliknij Przesłanie pliku HTML, a następnie pobierz plik HTML. Następnie będzie trzeba przesłać plik HTML do katalogu głównego swojej witryny.
 6. Kliknij Zweryfikuj w witrynie po jej dodaniu.
Czy ta informacja była pomocna?
Aby znaleźć rejestratora domeny swojej firmy, wykonaj te czynności na komputerze:
 1. Wpisz nazwę domeny do jednej z tych bezpłatnych wyszukiwarek WHOIS:
 2. Po znalezieniu domeny wyszukaj jej rejestratora. W tym celu kliknij CTRL + F na komputerze z systemem Windows lub Command + F na komputerze firmy Apple. W wyszukiwarce WHOIS wyszukaj słowo „rejestrator”.
 3. Marka domeny powinna pojawić się blisko słowa „rejestrator”, o ile nie została zaznaczona jako prywatna. Załóżmy na potrzeby tego artykułu w Centrum pomocy, że znalazłeś(aś) rejestratora, a jego nazwa to Network Solutions.
 4. Po znalezieniu rejestratora musisz znaleźć dotyczący go przewodnik, aby zmodyfikować wpis TXT. W tym celu znajdź przewodnik, wpisując w wyszukiwarce Google „wpis txt Network Solutions”.
Pamiętaj, że przewodnik nie będzie w żaden sposób powiązany z Workplace. Jeżeli nie masz pewności co do tego przewodnika, skontaktuj się z Centrum pomocy lub centrum obsługi telefonicznej rejestratora.
Czy ta informacja była pomocna?
Zaloguj się do Workplace z komputera stacjonarnego, aby wyświetlić domeny e-mail zarejestrowane przez Twoją firmę.
Aby zobaczyć, które domeny e-mail zostały zarejestrowane przez Twoją firmę:
 1. Kliknij Panel administratora w lewej części Workplace.
 2. Kliknij Ustawienia, a następnie wybierz Domeny e-mail.
Uwaga: Zarejestrowanie domeny e-mail daje gwarancję, że żadna inna społeczność nie będzie mogła utworzyć kont z wykorzystaniem tej domeny e-mail.
Czy ta informacja była pomocna?
Administratorzy mogą włączyć opcję samodzielnego zaproszenia. W ramach tej opcji każda osoba z wybranych przez Ciebie domen poczty elektronicznej może dołączyć do Twojej instancji Workplace bez uprzedniego zaproszenia.
Aby włączyć opcję samodzielnego zaproszenia:
 1. W Panelu administratora kliknij Ustawienia.
 2. Kliknij obok Dołączanie do tej instancji Workplace.
 3. Wybierz Każdy użytkownik domeny z listy zatwierdzonych lub zweryfikowanych i kliknij Zapisz.
 4. Wróć do strony ustawień i kliknij obok pozycji Prośby o dostęp.
 5. Wybierz Zatwierdzaj automatycznie prośby o dostęp z tych domen e-mail i kliknij Zapisz.
Wówczas osoby posiadające adres e-mail w wybranych zweryfikowanych lub zatwierdzonych domenach poczty elektronicznej będą mogły automatycznie dołączyć do Twojej instancji Workplace (administratorzy nie będą musieli zatwierdzać wniosku).
Dowiedz się więcej na temat zarządzania domenami e-mail.
Czy ta informacja była pomocna?
Lista dozwolonych domen
Lista zatwierdzonych umożliwia administratorom Workplace bez zweryfikowanych domen podejmowanie określonych działań, które wcześniej były zastrzeżone tylko dla zweryfikowanych domen. Natomiast nie zapewnia ona dostępu do pełnego zakresu funkcji technicznych i administracyjnych związanych z weryfikacją domeny, takich jak logowanie jednokrotne.
Jeżeli nie możesz lub nie chcesz weryfikować swojej domeny, lista zatwierdzonych jest opcją, która daje pewną kontrolę nad instancjami Workplace. Lista zatwierdzonych umożliwia użytkownikom tworzenie nowych instancji Workplace w ramach tej domeny e-mail.
Aby dodać swoją domenę do listy zatwierdzonych domen:
 1. Kliknij Panel administratora.
 2. Kliknij Ustawienia.
 3. Wybierz kartę Domeny e-mail.
 4. W obszarze Dodaj domenę do listy zatwierdzonych lub zweryfikuj ją wpisz nazwę domeny i wybierz Dodaj domenę.
 5. W kolejnej karcie przejdź do opcji Dodaj wiele domen do listy zatwierdzonych i postępuj zgodnie z instrukcjami.
Jeżeli nie chcesz dodać domeny do listy zatwierdzonych, możesz ją w dowolnym momencie zweryfikować.
Czy ta informacja była pomocna?
Administratorzy mogą zdecydować, aby zweryfikować domenę, dodać ją do listy zatwierdzonych lub nie wykonywać żadnego z tych działań. Jeśli nie możesz zweryfikować swojej domeny, możesz ją dodać do listy zatwierdzonych. Jeśli dodasz swoją domenę do listy zatwierdzonych, inne osoby korzystające z tej samej domeny pocztowej mogą tworzyć osobne konta Workplace. Jeśli zdecydujesz się dodać domenę do listy zatwierdzonych, możesz ją w dowolnym momencie zweryfikować.
Zweryfikowana przez Ciebie domena to domena, której jesteś wyłącznym właścicielem. Kiedy zweryfikujesz swoją domenę pocztową, użytkownicy w ramach Twojego rozwiązania Workplace nie będą mogli tworzyć nowych instancji Workplace przy użyciu tej domeny.
Zweryfikowane domeny mają następujące cechy:
 • Możliwość edytowania informacji umożliwiających identyfikację
 • Wysyłanie użytkownikom powiadomień przed zgłoszeniem profili
 • Logowanie jednokrotne
Jeśli Twoja domena jest zweryfikowana, inne instancje Workplace z listy zweryfikowanych nie będą pokazywane jako opcje, do których użytkownicy mogą dołączyć.
Dowiedz się więcej o logowaniu jednokrotnym.
Czy ta informacja była pomocna?